Bulanık Web Portal Ziyaretçi Defteri

BULANIK WEB PORTAL ZİYARETÇİ DEFTERİ

Mesajlarınız onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır. Lütfen genel konularla ilgili yazılarınızı forumumuzun ilgili bölümlerine ekleyiniz...Konuk defterini yeni pencerede açmak için lütfen buraya tıklayın. Eski mesajları okumak içinde lütfen buraya tıklayınız...

 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
malbata küştiya

Yer:
Diğer

Tarih:
22 Şubat 2009, Pazar
00:56

Alıntı Yap: malbata küştiya

TALHA BERA ya cvp arkadaşım yazdığım yazıya ilişkin eleştirilerini okudum, bir kere yazı yazarken dtp nin tanımını dtp nin programından aldım bu da doğaldır. seninle dtp nin dine nasıl yaklaştığını anlatmayacam. ama haklısın kürtler akıllandı artık hurafelerin, din istismarcılarının, kömür ve makarna dağıtanların oyununa gelmiyorlar...ve kendi bacılarını, annelerini, çocuklarını cadde ortasında yerde sürükleyen akp ve onun kürdistandaki ceşleri tanıyacak kadar da onurlu ve kendi kimliklerinin peşindeler...çok merak ediyorsan dtp nin programını aç oku. belgelerine tartışmalarına bir göz at. başka bir şey daha düşün bence dedeleri asılanlar bugün akp nin etrafında, kapısında dileniyorlarsa bunun bir hesabı da vardır.........

(VE DEYERLİ HEMŞERİM YAZDIKLARIM TÜM YAZILARI BU SİTEYE BENZERİ NİCE GÜZEL SİTELERİMİZ VAR.BU SİTELERE TEK TEK YAZMAK GEREYİ YOKTUR. ELBETE KOPYALAYIP GÖNDERİYORUM.)
Yukarı   Web: www.mucadeleninsesi.com       
 
Gönderen:
hakan87

Yer:
İstanbul

Tarih:
21 Şubat 2009, Cumartesi
23:07

Alıntı Yap: hakan87

ıyı bı arkadas
Yukarı Mail: mekansz_yolcu_49@hotmail.com  Web: bulanık bulusma  MSN: bilal_imrak@hotmail.com  Yahoo: fhdf  ICQ: ı6y679ıuyvt 
 
Gönderen:
talha bera

Yer:
Diğer

Tarih:
21 Şubat 2009, Cumartesi
13:27

Alıntı Yap: talha bera

MALBATA KUŞTİYA YA CEVAP:
ÖNCELİKLE BARIŞÇIL VE DEMOKRATİK VURGUNU BEĞENDİĞİMİ İFADE ETMEK İSTERİM AMA SENİN YERİNDE OLSAM KES YAPIŞTIR YOLUYLA DEĞİL KENDİ DÜŞENCELERİMİ YİNE HALKIN ANLAYABİLECEĞİ BİR DİLLE ANLATMAYOLUNU SEÇERDİM TABİ TERCİH MESELESİ. İKİNCİSİ DTP KENDİNİ TANIMLARKEN SOL BİR PARTİ OLMA VURGUSU SIKSIK YAPIYOR Kİ BİLİYORUZ DTP İDDİASI KURTLERİ TEMSİL ETTİĞİNİ İFADE EDİYOR Kİ BEN BUNA ASLA İNANMIYORUM .
KÜRTLER YÜZYILLARDIR MÜSLÜMAN VE ASLA SOL ZİHNİYETİ TAŞIMAMIŞ DİNİNE DİYANETİNE VEDE DEVLETİNE SAHİP ÇIKMIŞ ENDER AMA OKADARDA GÜZEL BİR MİLLET OLMUŞLARDIR.
ŞİMDİ DTP SIKSIK SOL VURGUSU YAPARAK KÜRTLERİ KANDIRACAĞINI DÜŞÜNÜYORSA YANILMAKTADIR. ARTIK KÜRTLER ESKİSİ GİBİ KULLANILMAYACAK KADAR YÜREKLİ VE BİLGİLİ OLMUŞLARDIR.
DTP YE TAVSİYEM EĞER KÜRTLERİ TEMSİL ETMEK İSTİYORSANIZ ÖNCELİKLE BU SOL VURGUSUNDAN SIYRILILAR DİNDAR İNSANLARI KÜÇÜK GÖREREK VEDE DİNDARLARI DIŞLAYARAK BU İŞİN OLMAYACAĞINI ANLAMALILAR. EĞER BUNDA ISRAR EDERLERSE ALACAKLARI OY ORANI TÜRKİYE GENELİNDE YÜZDE SEKİZİ GECEMEYECEKTİR.
HALBUKİ KÜRTLERİN TAMAMININ SEÇMEN SAYISI BUNUN ÇOK FEVKİNDE OLDUĞU AŞİKARDIR. SELAMLAR.
Yukarı          
 
Gönderen:
malbata küştiya

Yer:
Diğer

Tarih:
20 Şubat 2009, Cuma
21:08

Alıntı Yap: malbata küştiya                                 DTP VE ÖZGÜR BELEDİYECİLİK MODELİ 2


              1-NASIL BİR MODEL ÖNGÖRÜYORUZ?

             DTP ;   “demokratik uygarlık çağı değerleri olan özgürlükçü,eşitlikçi,adaletçi, barışçı, çoğulcu, katılımcı, çok kültürlü toplumu zenginlik olarak gören ve yenileşmeyi savunan; DİYALOG VE UZLAŞIYA DAYALI, otoriter-merkeziyetçi-hiyerarşik siyaset yapma tarzı yerine, DEMOKRATİK- YEREL- YATAY İŞLEYİŞİ benimseyen, DEMOKRATİK İÇ İŞLEYİŞİ kararlılıkla savunan, BARIŞÇIL DEMOKRATİK SİYASETİ esas alan, EVRENSEL DEĞERLERE sahip çıkan, her CİNSLER ARASI EŞİTLİKTE gören, bu temelde ÖZGÜR, DEMOKRATİK- EKOLOJİK toplumu hedefleyen demokratik özgürlükçü eşitlikçi bir sol kitle partisidir” diye kendini tanımlamaktadır.Tanımın kendisinden de anlaşılacağı gibi DTP ne mevcut partilere ne de klasik sol partilere benzemeyen özünü insanlık değerlerinden alan birey- toplum ve toplum-doğa ilişkilerinde doğal ve demokratik olanı esas alan bir model olurken, partiden ziyade yeni bir toplumsal örgütlenme zeminidir.
      Kendini tanımlarken çağ ve toplum çözümlemesini yeni paradigmaya dayalı ele alıp, bilimsel-teknik gelişmeler ışığında sorunlara yaklaşmaktadır. Bu nedenle önceki değerlendirmemizde de belirttiğimiz gibi iktidar olgusu bizim açımızdan, yerelden genele toplumu yönetmek değil koordine etmektir.
      Sınıflı toplum tarihi, aynı zaman da bilim ve tekniğin gelişimi ile karşılıklı etkileşimi tarihidir. Ancak , 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren bilim ve tekniğe dayalı gelişen sınıflaşma bir yerde gereksizleşmiş o zamana kadar devletçi uygarlığın üzerinde şekillendiği pratik ve paradigmal zemin ciddi bir kayma yaşamıştır. Bir tarafta bilim ve tekniğin gelişmesiyle ortaya çıkan yeni zihniyet ve bu zihniyetin öngördüğü demokratik, eşit ve özgür toplum modeli, diğer taraftan devletçi, hegamonik, totaliter ve tekçi sınıflı toplum modeli. Yeni toplumun sisteme kavuşamamasının asıl nedeni de devletçiliğin zihniyette aşılamamasıdır. Bu realiteden hareketle çağımız devletli toplumdan devletsiz topluma geçişte bir ara süreci yaşamaktadır. Bu sürece DEMOKRATİK UYGARLIK ÇAĞI diyoruz. Çağdaş demokrasi bu tarihsel geçiş sürecinin yönetim ve yaşam biçimini oluştururken yerel yönetimlerinde buna göre yeniden değerlendirilip kurgulanması gerekmektedir.DTP olarak yerel seçimlerde farklı ve alternatif bir model oluşturuyoruz derken de kastımız demokratik uygarlık çağının yerelden genele, aşağıdan yukarıya bir örgütlülük ve yönetim anlayışını esas alıyor olmamızdır.Bu temel yaklaşımdan hareketle modelimiz, karar almada demokratik ve yerelin özgünlüğünü esas alan, uygulamada toplumsal dinamikleri harekete geçiren bir model olurken amaçlananında toplumu, dolayısıyla yereli yönetmek değil de yerelin kendi kendisini yönetmesini sağlayacak bir koordine gücünü yaratmaktır. Dolayısıyla sorunların tespitinden çözüm yollarının aranmasına, kaynak yaratmaktan mevcut potansiyelin kullanımına kadar belediyeciliğin her aşamasında halkın tavrını ortaya çıkarıp tartıştıracak platformlar oluşturmakta bu modelin nasıl işleyeceğine bir cevap oluyor. En somut ifadesini halk meclislerinde bulan bu tartışma platformlarını her kesim ve mahalleye kadar en küçük birimlere kadar taşımak toplumu koordine etmenin en demokratik yöntemi olmaktadır.
      Modelimiz devletin ve dolayısıyla merkezi yönetimin tüm hükümranlık araçlarını kullanıp toplumu ve dolayısıyla yerel olanı demokrasi dışına iten devletçi zihniyet karşısında durup, toplumun demokratik katılımını esas alan metoduyla devleti de demokratikleştirmeyi öngören bir model olmaktadır.
     Tüm bunlardan hareketle basit bir yerel yönetim anlayışını aşan özgür belediyecilik modelimiz özünde yerelden başlayarak toplumun demokratik uygarlık paradigmasına göre yeniden inşasını hedeflemektedir.          
Yukarı          
 
Gönderen:
Nevzat Eminoğlu

Yer:
Kahramanmaraş

Tarih:
20 Şubat 2009, Cuma
15:32

Alıntı Yap: Nevzat Eminoğlu


Bulanık İmam Hatip Lisesi arkadaşım ve halen de irtibatımızın devam ettiği Çankırı-Orta içesi Müftüsü İhsan Hocamızın mesajını görünce sevincimi ve cuma mesajımı paylaşayım dedim.
İhsan hocamızın ve tüm Bulanıklıların Cumalarını tebrik ederim. İyilik güzellik ve hayırlara vesile olsun.
Nevzat Eminoğlu
Yukarı          
 
Gönderen:
ihsan

Yer:
Çankırı

Tarih:
20 Şubat 2009, Cuma
11:49

Alıntı Yap: ihsan

tüm bulanıklıların cumasını tebrik ediyorum sevgi muhabbetle. ORTA MÜFTÜSÜ İHSAN YEĞEN
Yukarı Mail: yegenihsan@hotmail.com  Web: ortamuftulugu.gov.tr       
 
Gönderen:
Vedat

Yer:
Diğer

Tarih:
19 Şubat 2009, Perşembe
22:26

Alıntı Yap: Vedat

Sevgili admin

Her ne kadarda forumda yeteri kadar bilgi devamlılık ve paylaşımı sağlayamasakta yinede devamlı olabilmek yazılanlara kolaylıkla ulaşabilmek ayrıca daha çok dikkat çekmek için forum sayfasının değiştirilmesini talep etmekteyim.Ayrıca şehir içinde/dışında bulunan öğrencilerimizinde aktif olarak düşüncelerini paylaşmak için foruma teşvik etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Yukarı          
 
Gönderen:
Önder GÜRBULAK

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Şubat 2009, Perşembe
12:52

Alıntı Yap: Önder GÜRBULAK

AYDEMİR AKKAYAOĞLU'NUN KAYIN VALİDESİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ OLUP MERHUMEYE ALLAHTAN RAHMET DİLER BAŞTA KIZI HEDAYE AKKAYAOĞLU VE DAMADI AYDEMİR AKKAYAOĞLU OLMAK ÜZERE TÜM SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI TAZİYELERİMİZİ SUNARIZ.
       
                   GÜRBULAK AİLESİ ADINA
                           
                   NİDAİ GÜRBULAK VE OĞULLARI
              
İRTİBAT :AYDEMİR AKKAYAOĞLU
TLF       :0312 440 37 40
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 1130 Toplam Sayfa Sayısı: 142
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 56. 57. 58. 59. 60. . . . 140. 141. 142. [»] [»»] 
© Bulaniknet.Com Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
MyDesign Ziyaretçi Defteri v1.7